Wykład rozpoczął się przedstawieniem analogowych technik wykrawania i bigowania. Następnie zgromadzeni studenci zapoznali się z ewolucją wykrawania analogowego, z naciskiem na tak istotne parametry jak wydajność, automatyzacja i precyzja. Omówione zostały też pojęcia funkcji powiązanych z procesem postpressu, czyli stripping i blanking. Ostatnim elementem spotkania był temat wykrawania cyfrowego, któremu towarzyszyła prezentacja w pełni funkcjonalnego cyfrowego automatu wykrawająco – bigującego.
Dlaczego koncepcja wsparcia uczelni wyższych wiedzą praktyczną tak prężnie wdrażana przez Małopolski Klaster Poligraficzny jest istotna? Marek Migdalski bez dłuższego zastanowienia wskazuje najważniejsze obszary: przygotowanie merytoryczne i praktyczne młodego pokolenia, owocujące rzetelnie przygotowaną przyszłą kadrą.
Z perspektywy MPK, priorytet w działaniach edukacyjnych ma uczestniczenie w procesie kształcenia młodych kadr. Już z założenia uczelnie przygotowują studentów w głównej mierze teoretycznie. Aspekt praktyczny oferowany przez lidera Klastra, czyli M.M. Druk Serwis obejmuje płaszczyznę nowości technologicznych w szeroko rozumianym świecie poligraficznym.
Spółka M.M. Druk Serwis jest inicjatorem Małopolskiego Klastra Poligraficznego, skupiającego podmioty zainteresowane rozwojem branży poligraficznej. MPK gwarantuje interdyscyplinarny charakter i kompleksowość rozwiązań w ramach podejmowanych projektów, dzięki czemu firmy uczestniczące w Klastrze zyskują wartość dodaną w postaci wymiany wiedzy i doświadczeń. Współdziałanie członków MKP przyczynia się do wzmocnienia ich pozycji konkurencyjnej, a co za tym idzie do zwiększenia potencjału rynkowego.
Marek Migdalski od 25 lat tworzy i wdraża strategie biznesowe w branży poligraficznej. Z M.M. Druk Serwis związany jest od 2011 roku, zarządza polityką handlową działu maszyn postpress na rynku polskim i w środowisku międzynarodowym (Europa, Azja).
Więcej informacji na temat klastra : http://klastermalopolski.pl/